logo

خبرنامه

لطفاً برای دریافت خبرنامه عضو شوید.
دریافت

اخبار سایت

طراحی ، ساخت و راه اندازی اولین دستگاه سایزپرس ایرانی توسط شرکت شیمی پژوهش صنعت پرینت پست الکترونیکی

با كمال خوشوقتي به استحضار می رساند بخش ماشین سازی شرکت با امكانات وسيع كارگاهي و ماشين كاري و نيز پشتيباني توسط واحد طراحي و ساخت که از طراحان خبره و تحصيل كرده بهره جسته و با استفاده از نرم افزار هاي توانمند طراحي و از طرفي دیگر همكاري با سازندگان خارجي، توانسته است كليه ماشين آلات و تجهيزات مورد نياز خطوط توليد كاغذ و مقوا و نيز قطعات پيچيده و سنگين مورد نياز اين صنعت را توليد و عرضه نمايد. از جمله این ماشین آلات، دستگاه سایز پرس مورب می باشد که این شرکت افتخار دارد برای اولین بار این دستگاه را طراحی، ساخت و راه اندازی نموده و  به تولید انبوه برساند. هم اکنون بیش از 10 دستگاه سایزپرس ساخت این شرکت در کارخانجات کاغذسازی در مدار تولید قرارگرفته و بیش از 8 عدد در حال ساخت در کارخانه این شرکت می باشد. همچنین تجهیزات آماده سازی و تزریق مواد افزودنی در این دستگاه بر حسب نیاز مشتری برای اهداف مختلفی از جمله آهاردهی، افزودن رنگ بصورت سطحی، بهبود شاخص های مقاومتی و ... طراحی و ساخت می گردند. مواد شیمیایی و افزودنی مورد نیاز نیز توسط واحد بازرگانی این شرکت از منابع معتبر آسیایی و اروپایی قابل تأمین و ارائه می باشد. مشخصات تفضیلی دستگاه سایزپرس جهت مطالعه به پیوست تقدیم می گردد.  


دستگاه سایزپرس تولیدی  شرکت شیمی پژوهش صنعت
تولید کاغذ فلوتینگ و تست لاینر استاندارد اصلی ترین دغدغه و مشکل تولید کنندگان کاغذ های بسته بندی در ایران می باشد. با توجه به کیفیت پایین کارتن باطله در سطح کشور و همچنین فقر نسبی کشور در زمینه منابع الیاف دست اول، کاغذ های تولیدی کشور از سطح کیفی بسیار پایین نسبت به استانداردهای داخلی و بین المللی برخوردار می باشد. از طرف دیگر حاشیه سود بیشتر کاغذ های فلوتینگ و تست لاینر دولایه نسبت به کاغذهای تست لاینر یک لایه باعث شده است گرایش به تولید این محصولات در بین تولید کنندگان داخلی بیشتر گردد. یکی از الزامات تولید این محصولات و غلبه بر مشکلات آخال موجود در کشور، بهبود مشخصه های فیزیکی، مکانیکی، ساختار و سطحی  کاغذ تولیدی با استفاده از مواد افزودنی بوده که قسمت عمده این اهداف توسط دستگاه سایزپرس قابل حصول می باشد.
در این دستگاه عملیات بهبود مشخصات کاغذ یا مقوا بصورت همزمان با تولید محصول انجام شده و بهمین دلیل کیفیت و تنوع محصولات تولیدی بواسطه تنوع مواد افزودنی مورد استفاده در این ماشین، بطور چشمگیری افزایش می یابد. عملیات سایزینگ در این دستگاه می تواند با در نظر گرفتن اهداف افزایش صافی و استحکام (مقاومت) سطح کاغذ، آهاردهی سطحی و افزایش مقاومت در جذب آب، افزاایش شاخص های مقاومت مکانیکی کاغذ، بهبود چاپ پذیری، افزایش پایداری ابعادی و اطو پذیری انجام گیرد. همچنین این دستگاه با افزودن مواد افزاینده مقاومت خشک باعث  بهبود شاخص CMT  کاغذ فلوتینگ شده و سهم مهمی در افزایش کیفیت این محصول ایفا می نماید.
 در جدول زیر مشخصه های کاغذ های فلوتینگ و لاینر قبل و بعد از دستگاه سایزپرس ارائه شده و با  مقدار استاندارد شاخص ها مقایسه شده است:

کاغذ فلوتینگ
ردیف شاخص واحد استاندارد ملی ایران مقدار استاندارد قبل از سایزپرس بعد از سایزپرس
1 جرم پایه gr/m2 3488 3±127 3±122 3±127
2 ضخامت mm 0.02±0.220 0.02±0.220 0.02±0.220
3 حداقل مقاومت به لهیدگی سطحی کاغذ فلوت شده (CMT) N 190 160 224
4 حداقل مقاومت به لهیدگی لبه کنگره ای کاغذ در جهت عرضی ( CCT)    N 280 260 305

 

کاغذ لاینر
ردیف شاخص واحد استاندارد ملی ایران مقدار استاندارد قبل از سایزپرس بعد از سایزپرس
1 جرم پایه gr/m2 3054 3±127 3±122 3±127
2 ضخامت mm 0.02±0.190 0.02±0.190 0.02±0.190
3 حداقل اندیس کشش در جهت MD N.m2/gr 29.5 21.8 30.2
4 حداقل اندیس کشش در جهت CD N.m2/gr 15.5 11.4 16.4
5 حداقل اندیس پارگی میانگین دو جهت mN.m2/gr 4.9 3.8 4.3
6 حداکثر جذب آب سطح بیرونی کاغذ در مدت 60 ثانیه   gr/m2 30-45 84 27

کاغذ خروجی از دستگاه خشک کن عموماً زبر، ناهمگن و دارای سطحی متخلخل و پرزدار بوده و جذب مرکب، آب و چسب در آن بسیار سریع می باشد. بنابراین مشکلاتی در مراحل بعدی استفاده از کاغذ بوجود می آید. از طرف دیگر تولید کاغذ های رنگی بصورت افزودن رنگ در خمیر، بخاطر مصرف زیاد رنگ مقرون به صرفه نمی باشد. یکی از موثرترین و اقتصادی ترین روش های غلبه بر این مشکلات، استفاده از دستگاه سایز پرس در ماشین کاغذ و پس از خشک کن اولیه می باشد.  قسمت اصلی سایز پرس متشکل از پرس دو غلتکی با نیروی محرکه پنوماتیکی یا هیدرولیکی بوده که دو غلتک می توانند در حالت عمودی، افقی یا مورب نسبت به هم قرار بگیرند. با عبور کاغذ با رطوبت 11 الی 14 درصد از میان غلتک ها، دو فضای مجزا بین غلتک ها ایجاد می شوند که توسط کاغذ از هم جدا می باشند. نشاسته و مواد آهار دهی به همراه رنگ و دیگر مواد مورد نیاز می توانند با ترکیبات مختلفی توسط تعدادی نازل بصورت یکنواخت در هر یک از حوضچه ها یا هر دوی آنها تزریق شوند. با عبور کاغذ از داخل این دو حوضچه، مواد شیمیایی بصورت سطحی جذب کاغذ شده و پس از عبور از شکاف پرس به داخل کاغذ نفوذ می نمایند. کاغذ پس از خروج از شکاف پرس، توسط غلتک های هدایتگر به دستگاه خشک کن ثانویه هدایت می گردد.

شرکت شیمی پژوهش صنعت مفتخر است برای اولین در سطح کشور با طراحی، ساخت و راه اندازی چندین دستگاه سایزپرس در کنار تولیدکنندگان کاغذ کشور باشد. سایزپرس های شیمی پژوهش صنعت در طرح های مورب و با استاندارد روز دنیا طراحی شده و از استحکام  و قابلیت اطمینان بالائی برخوردار بوده، ضمن آنکه فضای کمی برای نصب نیاز داشته و مصرف انرژی پائینی دارند.

 

مشخصات فنی
نوع:   مورب
مکانیزم   دو غلتکی
سرعت طراحی m/min 350  ~  30
قطر غلتک های اصلی mm 1200  ~  400
عرض مفید mm 3600  ~  1000
ارتفاع مرکز غلتک محرک mm 1600  ~  900
فشار NIP KN/m تا  95
مکانیزم بارگذاری   هیدرولیکی / پنوماتیکی
ظرفیت آهاردهی gr/m2 تا 5 گرم در هر سطح در خشکی 4 الی 10 درصد
سیستم کنترل   دستی / نیمه اتوماتیک / اتوماتیک
موارد استفاده   افزودن رنگ بصورت سطحی در یک یا دو سطح کاغذ
آهار دهی سطحی کاغذ به منظور افزایش مقاومت جذب آب
افزایش صافی و یکنواختی سطح کاغذ
افزودن مواد پرکننده بمصورت سطحی
بهبود مشخصه های فیزیکی و مکانیکی کاغذ
تولید کاغذهای شبه کرافت، فلوتینگ و کاغذ های رنگی
مواد افزودنی   نشاسته، رنگ، روزین، پلیمر، PAC، AKD و ...
دیگر مشخصات   مجهز به غلتک خم جهت بازکردن کاغذ
سیستم آماده سازی مواد بر اساس نیاز مشتری و بازار

جهت مشاهده فیلم  در حل تولید این دستگاه کلیلک نمائید.

 

آخرین اخبار

0تولید انبوه سرند ارتعاشی صنایع مس ایران
تولید انبوه سرند ارتعاشی صنایع مس ایران در شهر صنعتی تبریز به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز    تاریخ:1396/02/17 ؛حبیب زاده مدیرعامل مجتمع دانش بنیان شیمی ...بیشتر
0تفاهم نامه همکاری مشترک بین شرکت شیمی پژوهش صنعت با دانشگاه صنعتی سهند
تفاهم نامه همکاری به منظور ایجاد و گسترش زمینه های همکاری علمی آموزشی و پژوهشی جهت مشارکت راهبردی در بومی سازی و تامین نیازهای علمی و عملی کشور در تاریخ:93/12/13 منعقد گرد...بیشتر
0ساخت بزرگترین سرند ارتعاشی صنایع مس
ساخت بزرگترین سرند ارتعاشی صنایع مس برای اولین بار در ایران توسط شرکت شیمی پژوهش صنعت (برای مشاهده فیلم کلیک کنید) با کمال افتخار شرکت شیمی پژوهش صنعت در راستای شعار خط ...بیشتر

تماس با ما

address آدرس :
آذربایجان شرقی ، تبریز، جاده آذرشهر، جنب منطقه 8 خطوط انتقال گاز، کوی صنعت
tell تلفن :
34219081 (041)
fax فکس :
34219083 (041)
e-mail ایمیل :
info@shimipajouheshsanat.com

آدرس دفتر تهران